მეღვინე-მეწარმე ქალთა შესაძლებლობების გაძლიერება გამოცდილებითი ტურისტული პროდუქტების განვითარებაში
2024 წლის 4-5 ივნისს, ასოციაციის „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში” ორგანიზებით, სასტუმრო „თბილისი მარიოტში“ ორდღიანი ტრენინგი გაიმართა თემაზე „მეღვინე-მეწარმე ქალთა შესაძლებლობების გაძლიერება გამოცდილებითი ტურისტული პროდუქტების განვითარებაში“, რომელსაც 40-ზე მეტი მეღვინე ქალი დაესწრო.
ტრენინგს უძღვებოდა ლელა ხარტიშვილი.
ტრენინგის მონაწილეებს, მდგრადი ტურიზმის ექსპერტმა შესაბამისი ცოდნა და ინფორმაცია მიაწოდა ღვინის ახალი ტურისტული პროდუქტების შექმნის და ბაზარზე მათი პოციზიონირების, სერვისების გაუმჯობესების, ერთობლივი ტურისტული მარშრუტების შედგენის, თანამშრომლობისა და მართვის ფორმების გაუმჯობესების შესახებ. თეორიული ცოდნის გაზიარების პარალელურად, ტრენინგზე მნიშვნელოვანი დრო დაეთმო პრაქტიკულ სავარჯიშოებსაც.
ტრენინგი პროექტის „პროფესიული განათლება საქართველოს ეკონომიკის მზარდ სექტორებში” მხარდაჭერით გაიმართა, რომელიც გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (BMZ) დაფინანსებით მიმდინარეობს და მას გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) ახორციელებს.

On June 4–5, 2024, the Women in Wine Industry Association organized a two-day training at the Tbilisi Marriott Hotel titled “Empowering Women Winemakers in Developing Experiential Tourism Products.” The event brought together over 40 women winemakers from across Georgia.
Led by Lela Khartishvili, a sustainable tourism expert, the training provided participants with practical tools and strategies for developing wine tourism experiences, improving service quality, creating collaborative routes, and enhancing management and marketing approaches.
In addition to theoretical sessions, the agenda included interactive exercises designed to help participants apply the concepts to their own wineries and regions.
The training was supported by the project "Professional Education in the Growing Sectors of the Georgian Economy", which is funded by the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by the German Society for International Cooperation (GIZ).