ვაჭრობისა და ეკონომიკური საკითხების ფორუმი ბრიტანეთის პარლამენტში
2023 წლის 22 ივნისს, ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ საპატიო სტუმრის სტატუსით მიწვეული იყო ბრიტანეთის პარლამენტში, ლორდთა პალატის მიერ ორგანიზებულ ვაჭრობისა და ეკონომიკური საკითხების შესახებ ფორუმზე. ფორუმის ფარგლებში, საქართველოს ელჩის გაერთიანებულ სამეფოში, სოფიო ქაცარავას აქტიური მხარდაჭერით, ასოციაციის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს მიღებაში, რომელიც მიზნად ისახავდა ბრიტანეთში ქართული ღვინის პოპულარიზაციას.
აღნიშნულ ღონისძიებაზე ასოციაციამ წარმოადგინა მისი წევრი ქალბატონების მიერ წარმოებული უნიკალური და მრავალფეროვანი ქართული ღვინო, რითაც ხაზი გაუსვა ქალების მნიშვნელოვან როლს ქართულ მეღვინეობაში და ხელი შეუწყო ქართული ღვინის ცნობადობის გაზრდას ბრიტანულ ბაზარზე.
მიღებას ესწრებოდნენ ბრიტანეთის პარლამენტის ლორდთა და თემთა პალატის წევრები, დიპლომატიური კორპუსისა და ბიზნესის წარმომადგენლები, რომლებმაც დააგემოვნეს ასოციაციის წევრების მიერ წარმოებული ღვინოები და დადებითად შეაფასეს მათი ხარისხი და მრავალფეროვნება.
ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ აგრძელებს აქტიურ მუშაობას ქართული ღვინის პოპულარიზაციისთვის როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო დონეზე, და მიზნად ისახავს ქალი მეღვინეების როლის გაძლიერებას და ქართული ღვინის უნიკალური კულტურის წარმოჩენას.

Trade Forum at the British Parliament
On June 22, 2023, the Women in Wine Industry Association was invited as a Guest of Honor to the Trade and Economic Affairs Forum held at the UK Parliament’s House of Lords. The event, held with the active support of Sophie Katsarava, Ambassador of Georgia to the United Kingdom, featured a special reception dedicated to promoting Georgian wine in the British market. WIWI representatives showcased a selection of exceptional wines produced by Georgian women winemakers, highlighting the diversity, craftsmanship, and cultural richness of Georgia’s winemaking tradition.
The reception was attended by Members of the House of Lords and House of Commons, as well as diplomatic representatives and business leaders, who praised the wines for their quality and unique character.
Through this prestigious event, the Association helped elevate the visibility of Georgian wine and underscored the vital contribution of women to the country’s wine industry.
WIWI remains committed to advancing Georgian wine both locally and internationally—empowering women winemakers and celebrating the cultural heritage found in every bottle.