ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების გამოფენა WinExpo 2025
6-დან 8 ივნისის ჩათვლით ExpoGeorgia-ს საგამოფენო ცენტრში ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების რიგით მე-17 საერთაშორისო გამოფენა Winexpo გაიმართა.
ღონისძიებაში მონაწილეობდა ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“. სადაც ასოციაციის წევრებმა საკუთარი ღვინოები წარმოადგინეს და ფესტივალის სტუმრებისა თუ პროფესიონალების მხრიდან დიდი მოწონება დაიმსახურეს. ეს მონაწილეობა კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს ქართველი ქალების მზარდ წვლილს ღვინის სექტორში და მათ პროფესიონალიზმს, რაც სულ უფრო მეტად განაპირობებს ინდუსტრიის მრავალფეროვნებასა და ხარისხს.
გარდა წარმატებული წარდგენისა, ასოციაციის წევრებმა მონაწილეობა მიიღეს ღონისძიების ფარგლებში გამართულ ღვინის საერთაშორისო კონკურსშიც და სხვადასხვა მედლებით დაჯილდოვდნენ.
ეს აღიარება ხაზს უსვამს მათი ღვინოების მაღალ ხარისხსა და კონკურენტუნარიანობას საერთაშორისო ასპარეზზე.
„ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ ასოციაცია დიდ მადლობას უხდის გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციას (FAO) და Winexpo-ს გუნდს გაწეული დახმარებისა და მხარდაჭერისათვის, რამაც მნიშვნელოვნად შეუწყო ხელი ასოციაციის წევრების წარმატებულ მონაწილეობასა და წარმოჩენას ამ მასშტაბურ ღონისძიებაზე.

The International Wine and Spirits Exhibition WinExpo 2025
The 17th International Exhibition of Wine and Alcoholic Beverages – Winexpo Georgia was held from June 6–8 at the ExpoGeorgia exhibition center in Tbilisi.
The Women in Wine Industry Association proudly took part in this prestigious event, with member wineries showcasing their wines to a broad audience of wine lovers, trade professionals, and international guests. The stand received widespread recognition and praise, underscoring the growing influence and expertise of Georgian women in the wine sector.
In addition to the exhibition, WIWI members participated in the International Wine Competition, where they were honored with multiple medals—further validating the quality, craftsmanship, and global competitiveness of their wines.
The Association extends its sincere gratitude to the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) and the Winexpo team for their generous support and collaboration, which played a key role in the successful participation and visibility of WIWI winemakers at this landmark event.